Home / vefkler / Vefkler

Vefkler

Vefkler

En basit kelime anlamı ile uygun gelme veya uyma olan vefk kelimesi, dini bakımdan incelendiğinde insanların bir sıkıntıdan kurtulmak veya bir murada erebilmek için hazırladıkları etkili dua şekilleridir. Çok eski zamanlardan bu yana varlığını sürdüren ve din büyüklerinin dahi büyük önem verip günlük hayatlarında yer verdikleri çok önemli uygulamalar olan vefkler, istenilen amaca ulaşmak için çok güçlü manevi enerjilerin harekete geçirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle islam dinini benimsemiş toplumlarda çok yaygın olarak kullanılan ve hazırlanma aşaması büyük ustalık gerektiren vefk uygulamalarında son derece dikkatli olunmalıdır.

Vefkler, üst üste ve yan yana sayıldığında aynı adetlerde çizilmiş karelerin içine yazılmış harf veya sayılar ile oluşturulur. Ancak yazılacak olan bu yazılar veya harfler kesinlikle rastgele seçilmiş veriler değildir ve her birinin bir anlamı ve görevi vardır. Zaten işi özel kılan nokta da budur. Yazılan olan sayılar kesinlikle belirli zamanlarda ve olması gereken şekilde yazılmalıdır. Vefklerde en önemli kural karelerin içine yazılan sayıların toplamların her yöne doğru aynı olmasıdır. Yani sayılar sağdan sola ve yukarıdan aşağıya doğru toplandığında mutlaka aynı sonucu vermelidir. Bu sonucu vermeyen uygulamalarda mutlaka bir sorun vardır ve hemen gerekli müdahale yapılmalıdır. Ayrıca vefk uygulamalarında bazı medyumlar daire veya üçgen şekilleri tercih etseler de yaygın kullanım biçimi kare şeklinde olanlarıdır. Bunun dışında vefklerin ateş, su ve hava şeklinde olanları da vardır ve bunlar toprak şekillerinin değiştirilmesi ile hazırlanır. Vefklerin 3’lüden 11’liye kadar hazırlanabildiğini belirten uzmanlar her bir seçeneğin bir gezegenin etkisini göstermesine vesile olacağına dair bilgiler vermektedir.

Hazırlanan her bir vefk farklı amaçlar için kullanılmakta ve farklı alanlarda insanların amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Örneğin 3’lü vefkler bayanların doğum yapmalarını kolaylaştırmak için kullanılırken 7’li vefkler hafızayı güçlendirmek için kullanılır. Ebced hesabı olarak bilinen ve her Arap harfinin bir sayıya karşılık gelmesinden faydalanılarak yapılan özel bir hesap ile çeşitli alanlarda işlemler yapılmaktadır. Vefk hazırlarken de genellikle Ebced hesabından faydalanan medyumlar, bunun yanında Kuran-ı Kerim ayetleri, Allah’ın Esma-ül Hüsnaları ve kişilerden gelen talepleri de vefklere eklerler. Aynı zamanda duruma göre vefki hazırlatan kişilerin isimleri de yine vefk uygulamalarına eklenebilmektedir. Etkili bir vefk hazırlamak için özellikle burçlar, burçlar arasındaki ilişkiler, burçların gün ve geceleri, yıldız tütsüleri ve yıldız saatleri, gün ve gezegenlerin görevlileri gibi konulara yüksek hakimiyet sağlanması gerekmektedir.

Zaman zaman çeşitli platformlarda vefk uygulamalarının faydasız veya haram olduklarına dair bilgiler yer almaktadır. Ancak bu bilgilerin doğru olup olmadığını anlamak için kısa bir araştırma yapmak yeterli olacaktır. Şu an birçok Peygamberin ve Osmanlı Padişahının eşyalarının sergilendiği Topkapı Sarayında çok sayıda eşyanın üzerinde çeşitli tılsım ve vefk uygulamalarına yer verildiği açık bir şekilde görülecektir. Özellikle İslam dinini seçmiş olan toplumların liderleri olan bu özel şahsiyetler, günlük eşyalarından tutun da savaşlarda kullandıkları ok, mızrak veya kalkan gibi yine şahsa özel eşyalarında da sık sık vefk uygulamalarına yer vermeleri bizlere bu uygulamaların haram olmadığını aksine son derece faydalı işlemler olduğunu göstermektedir. Her biri dönemin en önde gelen İslam alimleri tarafından hazırlanan bu vefkler çoğunlukla eşyayı kullanan kişilerin kazadan ve beladan korunmasını hedeflemiştir.

Ermeni Hoca

Tıkla Ara 0535 375 3189

Whatsapp 0535 375 3189

Check Also

Terk Eden Sevgilinin Dönmesi İçin Büyü Yaptırma

Terk edilmenin acısını yaşayan ve sevdikleri kişilerin en kısa zaman içinde kendilerine dönmelerini isteyen kişiler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir